Upozornenie na zhoršujúcu situáciu v súvislosti s COVID-19

UPOZORNENIE‼️‼️

Vážení spoluobčania!
Z dôvodu neustáleho zhoršovania sa epidemiologickej situácie v našej obci sa Vám prihováram a vyzývam vás všetkých k zodpovednosti a k dodržiavaniu všetkých opatrení.

❗️Počet chorých v obci stále stúpa a občania nás upozorňujú na nedodržiavanie opatrení (nosenie rúšok v obci, prípadne nedodržanie karantény).‼️ Situácia sa stále zhoršuje!

Preto pripomínam:
📌všetci dodržujte epidemiologické opatrenia – rúško, dezinfekcia rúk, odstupy!!! Dodržujte zákaz vychádzania, nestretávajte sa s inými mimo svojej domácnosti pokiaľ to nie je nevyhnutné, v obchode si dezinfikujte ruky, nechytajte zbytočne potraviny, používajte rukavice,…
📌ak ste boli v kontakte s pozitívnym, tak aj napriek tomu, že váš antigénový alebo PCR test je negatívny, dodržujte 14 dňovú karanténu a na 8. deň podstúpte test.‼️ To, že sa cítite dobre a nemáte žiadne príznaky, neznamená, že nemôžete šíriť ochorenie, resp. ak Vás test ešte nezachytil, že nemôžete ochorieť. Môžete byť infekčný aj pred prepuknutím ochorenia. Môžete tiež neskôr ochorieť od pozitívnej osoby v spoločnej domácnosti.
📌ak ste v karanténe, zdržujte sa v mieste bydliska, v bytových domoch nevychádzajte, pokiaľ to nie je nutné, do spoločných priestorov,
📌ak ste v karanténe, dodržujte opatrenia aj doma – izolujte sa od chorých, dezinfikujte, často vetrajte, noste rúško, často si umývajte ruky, dezinfikujte všetko, s čím chorí prichádzajú do styku (spoločné hygienické zariadenia, riad…)

❗️Aj keď nariadením vlády je možné aj v prípade karantény a pozitivity chodiť do najbližšieho obchodu za účelom nákupu nevyhnutných potravín, prosím Vás, aby ste podľa možností toto nevyužívali. ( Táto výnimka sa bude o 8.3.2021 rušiť!) Vždy sa nájde ochotná rodina, dobrý sused, či známy, ktorý Vám nevyhnutné potraviny zabezpečí. Ak to nie je možné, môžete využiť donáškovú službu či už potravín, alebo hotovej stravy. Občania, ktorí nemajú možnosť si zabezpečiť spomenuté potraviny môžu v prípade nutnosti zavolať na obecný úrad a nákup im donesieme k dverám. Vždy sa nájde spôsob ako pomôcť. To isté platí aj v prípade potreby donášky liekov.

Musíme si uvedomiť, že ak sa nezmobilizujeme a nebudeme sa správať zodpovedne, túto chorobu neporazíme. Chceme chodiť do práce, chceme, aby naše deti chodili konečne do školy, chceme sa stretávať s rodinou, známymi… chceme, aby toto šialenstvo skončilo! Ale je to na nás!

Prosím Vás a vyzývam k dodržiavaniu protiepidemiologických opatrení.

Ďakujem.

starosta obce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *