Oznam pre psíčkarov.

Chovať psíka obnáša aj povinnosť zbierať jeho exkrementy

 

Počet majiteľov psov v našej obci každým rokom stúpa. Pravidelne sa objavujú aj sťažnosti na to, čo po venčení psích maznáčikov ostáva na chodníkoch či v tráve.

V roku 2021 máme v obci prihlásených 97 psov. Prihlásením a zaplatením dane sa však povinnosti majiteľa psa nekončia. Majiteľ psa je povinný starať sa aj o to, čo pes po sebe zanechá na trávniku počas venčenia a prechádzky mimo dvor a byt. Zákon č. 282/2002 Z. z., ktorým sa upravujú podmienky držania psa, definuje túto skutočnosť takto: osoba, ktorá vedia psa a neodstráni bezprostredne výkaly, ktorými pes znečistil verejné priestranstvo, sa dopúšťa priestupku. Za tento priestupok je možné uložiť pokutu do 65 €.

 

So psom nesmiete vstupovať do areálu školy, škôlky ani žiadneho ihriska.

 

Majiteľ psa jednoducho nesmie ignorovať to, čo jeho miláčik nechá na verejnom priestranstve

Toto priestranstvo je určené všetkým a ak chceme žiť v peknom a v čistom prostredí, je potrebné preto niečo spraviť. Tieto nepríjemné kôpky sa pritom nenachádzajú len v trávnikoch, ale aj na chodníkoch, mimo nich, alebo na detskom ihrisku, či pred dvormi majiteľov domov, ktorým často neostáva nič iné, len odstrániť exkrementy svojpomocne.

 

Žiadame preto majiteľov psov, ktorých chodíte venčiť, výkaly odstrániť do vrecka, ktoré si majiteľ vezme z domu už pri odchode na prechádzku so sebou – takto potom môže vyhodiť výkaly aj do nádoby na komunálny odpad, nikdy však nie do kompostérov.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *