Informácie k otváraniu ZŠ Podolie

Vážení rodičia detí MŠ aj žiakov ZŠ!

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Podolie Vám oznamuje, že od pondelka 8. 2. 2021 otvára

  • materskú školu pre všetky deti MŠ,
  • základnú školu pre žiakov 1. stupňa,
  • oba školské kluby detí,
  • základnú školu pre žiakov 2. stupňa, ktorí nemajú prístup na internet a nie sú schopní vzdelávať sa online a doteraz si chodili do školy pre úlohy, títo sa budú vzdelávať v malých skupinkách.

Musíte však ako rodičia splniť podmienku, že aspoň jeden z rodičov sa bude vedieť pri nástupe dieťaťa preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19. Pri žiakoch 2. stupňa sa musí okrem 1 rodiča dať otestovať aj žiak 2. stupňa. Žiaci 1. stupňa sa nemusia testovať (ani 10-roční.) Treba sa pripraviť na to, že kým budeme v čiernej alebo bordovej farbe, bude sa testovať pravidelne každý týždeň. Otestovať sa môžete túto sobotu 6. 2. 2021 v miestnom KD Podolie v čase od 8.00 hod. do 21.00 hod.s prestávkami od 12.15 hod. do 13.00 hod. a od 17.00 hod. do 17:45 hod.

Všetky deti MŠ a všetkých žiakov 1. st., ktorí sa stravovali,  sa považujú  automaticky za prihlásené na stravovanie. V prípade pozitivity testu rodičov alebo v prípade, že dieťa nedáte do školy, je nutné najneskôr do nedele 7. 2. 2021 do 14.00 hod. odhlásiť dieťa zo stravovania prostredníctvom edupage stránky alebo telefonicky na 7408415 (číslo nefunguje po pracovnej dobe), inak mu bude strava zarátaná.

Riaditeľstvo školy upozorňuje taktiež rodičov žiakov ZŠ 1. st., že učitelia nedokážu plnohodnotne zabezpečiť súčasne prezenčné vyučovanie pre žiakov v škole a dištančné vzdelávanie pre žiakov doma. Preto zvážte Vaše kroky v otázkach vzdelávania dieťaťa.

Pri príchode dieťaťa do školy v pondelok dieťa prinesie a odovzdá podpísané Vyhlásenie o bezinfekčnosti od rodiča a k nahliadnutiu poskytne certifikát o negatívnom výsledku testu niektorého z rodičov (dieťa môže mať odfotený certifikát vo svojom mobile alebo spravenú kópiu, ktorú neodovzdáva v škole, iba sa tým pri vstupe preukáže alebo s dieťaťom príde rodič a preukáže sa originál certifikátom).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *